Kommenteeri

HR tarkvara vana kala - Persona

HRConf on keskendunud erinevate personalitöö valdkonna lahenduste tutvustamisele. Üks esimesi Eestis kasutatavaid SaaS lahendusi personali haldamiseks ja arvestuseks on Persona V3. Uurime Persona tegijatelt, milles nemad ise oma tugevusi ja eeliseid näevad.
Lahendustest nagu Persona, nende eelistest ja võrdlemisest teiste süsteemidega, tuleb juttu ka HRConf värskel koolitusel:  HR Infotehnoloogiad: Rakendamine ja valik.  

Persona pakub personalihalduse, palgaarvestuse ja tööaja arvestuse teenuseid. Seda tehakse SaaS teenusena - tarkvara on kasutatav üle interneti. Vastavalt vajadusele tehakse klienditele nendele vajalikke liideseid või kohendatakse tarkvara muul visil.

1) Mis teenuseid ja lahendusi Persona pakub, mis on ka teie klientidele üllatuseks?
Persona on personali erinevate protsesside juhtimise tarkvara. Kliendid on üllatunud, et tarkvara on nii lihtne kasutada. Sageli ei ole spetsiaalset koolitust ja kogu tööga saab kasutaja ise hästi hakkama. Personas on koos personalihaldus, tööajaplaneerimine, palgaarvestus ja töötajate iseteenindusmoodul.
Personat on pilvepõhine ja seda saavad kasutada väga erinevad töötajad: sekretärid, juhid ja ka raamatupidajad.

2) Kuidas personalijuhid põhjendavad oma juhtkondade ees investeeringuid, mida tehakse Persona kasutuselevõtmisel?
Personat kasutama hakates väheneb vigade hulk ja töötajatel on võimalik pidevalt näha enda jaoks vajalikke andmeid ja vead töötasude arvestuses või puhkuse arvestuses avastatakse varakult. Persona eest makstakse ainult selle ressursi eest, mida sa kasutad ja puudub investeering programmi juurutamiseks. 
Teine argument on kindlasti aja kokkuhoid jooksvas personalitöös. Persona võimaldab hoida kõik olulised andmed ühes kohas koos ja vajalikele isikutele juurdepääsude andmine on lihtne. Ei kulu vajalike dokumentide ja info otsimisele liigselt aega. Persona moodulid on omavahel tihedalt seotud ja seetõttu kaob ära andmete erinevatesse süsteemidesse sisestamiseks ja ajakohasena hoidmisele kuluv aeg. Näiteks, kui töögraafik on täidetud ja puhkused sisse kantud, siis on need andmed koheselt palgaarvestajale näha.


3) Kas näete, et Eesti HR valdkonna inimesed on piisavalt informeeritud IT valdkonna võimalustest – mida peate oluliseks edukate rakendusprojektide läbiviimisel? Milles on asjad läinud hästi ja kus olete näinud probleeme?
Näeme, et HR valdkonna inimesed on piisavalt informeeritud. Kui ettevõttes on inimesi, kes tahavad protsesse parendada, siis vajalik info leitakse üles. Kui aga püütakse säilitada olemasolevat, siis pigem ei otsita uusi võimalusi. Oluline on mainida ka, et osatakse soovida pilveteenust, mis teeb tarkvara kasutamise väga mugavaks ja paindlikuks.
Edukalt läheb toote kasutuselevõtt üldjuhul siis, kui ettevõte teeb tihedat koostööd toote pakkujaga. Kui küsimuste korral ei pöörduta toote pakkuja poole võimaluste uurimiseks, siis üldiselt ei saada tarkvarast maksimaalset kasu võtta.

4) Mis on Persona lähiaja arengusuunad ja millega plaanite oma kliente üllatada tulevikus? 
Puhkuse vormistamine paberil asendub töötaja digitaalse avaldusega Persona iseteenindusmoodulis (edit: iseteenindusmoodul valmimisel). Töötajal on võimalus näha kogu oma puhkusega seonduvat infot: puhkuse jääk, eelnevad puhkused. Töötaja saab kiirelt sisestada puhkuse avalduse ja vajadusel seda muuta. Juht näeb ülevaadet oma osakonna puhkuste kohta ning tal on võimalus puhkusesoovid kinnitada või tagasi lükata.
Persona V3 iseteenindusmooduli eesmärgiks on vähendada personalijuhi töökoormust ning kaotada paberimajandus – kõik koondub ühte keskkonda olenemata osapoolte asukohast.
Selle aasta lõpu uuendus on automaatne  liides Maksu- ja Tolliameti töötamise registriga. Persona saadab automaatselt töötaja tööle asumisel või lahkumisel sellekohased andmed töötamise registrisse (TÖR). Uue liidese kasutuselevõtt vähendab personaliosakonna töökoormust ja hoiab ära olukorra, et töötaja andmed unustatakse TÖRi saata.


HRConf'i küsimustele vastas Persona müügijuht Helen Valdna
Tel: +372 62 72 378
Mob: +372 57 50 1945
E-mail: helen.valdna@ee.fujitsu.comLisa kommentaar

Email again: