Kommenteeri

Avaliku teenistuse inspireeriv kogemus ja väljakutsed


2013. aastal töötas avalikus teenistuses kokku 137 900 inimest. Selles numbris sisalduvad nii kohalik omavalitsus kui riigiteenistus, suuremad ja väiksemad organisatsioonid. Inimeste arendamine on selliste mahtude juures ühelt poolt väljakutse, kuid teisalt ka võimalus erasektoril õppida avaliku teenistuse kogemustest. Neid kogemusi tahame jagada ka HRconfil.

  • Avalikku teenistust on alates majanduslangusest 2009. aastal korduvalt kärbitud ning personali vähendatud. Samas tuleb vähema tööjõuga täita samu ülesandeid. Klientide ootused teenuste kvaliteedi osas kasvavad jätkuvalt. Muutunud julgeoleku olukord esitab uued väljakutsed ka jõustruktuuridele. Juhi valikutest sellistes olukordades räägib konverentsil Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher.
  • Tippjuhtide järelkasvu tagamine hoiab riigiteenistuse dünaamilisena ning võimaldab kaasata parimaid inimesi. Riigiteenistuse ees seisab ka suur väljakutse aastal 2018, kus Eesti on Euroopa Liidu eesistuja. Riigikantselei avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja räägib, kuidas riik nendele väljakutsetele vastab.
  • Keskkonnainspektsioon on aastate jooksul juurutanud kompetentsimudelite põhise hindamise. Kuidas see on tehtud räägib Meeli Vilido.
  • Avaliku teenistuse seadus näeb ette kohustuslikud hindamis- ja arenguvestlused kõikidele teenistujatele. Mis mõtetest vastav seadus lähtub ning mis on lubatud ja mis mitte, räägib üks avaliku teenistuse seaduseelnõu autoritest Ulrika Eesmaa.
  • Avalik sektor on asunud mitmeid oma teenuseid konsolideerima. Nii on ühendatud raamatupidamise ja tehnoloogia juhtimisega seotud funktsioone. Kus on aga konsolideerimise ja efektiivsuse tagaajamise piirid? Kas mõnda teenust oleks targem sisse osta? Kui, siis mis tingimustel? Nende küsimuste üle arutavad Margus Püüa ja Margus Tammeraja.

Personaliarenduse aastakonverents ja HR tehnoloogia mess on parim koht saamaks ülevaade inimeste arendamise kogemustest ning HR tehnoloogiatest. Konverents ja mess toimuvad 6.-7.11.2014, Tallinnas MEKTORY innovatsioonikeskuses.

Teistmoodi juhtimine politseis - Elmar Vaher

Avaliku teenistuse tippjuhtide arenguprogrammid - Eve Limbach-Pirn

Kompetentsimudelid Keskkonnainspektsioonis - Meeli Villido

Hindamine ja tagasiside avalikus teenistuses - Ulrika Eesmaa

Kas avalikke teenuseid saab lõputult konsolideerida, on sellel mõtet? - Margus Püüa ja Margus Tammeraja

Lisa kommentaar

Email again: